Zapalenie dziąseł – popularna choroba przyzębia

Zapalenie dziąseł to popularna choroba. Może mieć bardzo zróżnicowany przebieg. Zdarza się, że pojawia się i mija bardzo szybko. W wielu przypadkach jednak rozwija się i przekształca w paradontozę. Chorobami przyzębia zajmuje się periodontologia. Jak rozpoznać zapalenie dziąseł i czym się ono objawia? Kiedy udać się na konsultację periodontologiczną?

Periodontolog – pomoże wyleczyć zapalenie dziąseł

Warto wiedzieć, że w leczeniu chorób dziąseł specjalizuje się periodontolog np. z kliniki La Dentica (https://www.ladentica.com.pl/periodontologia-krakow/). Do niego możesz udać się, gdy zauważysz krew na szczoteczce albo inne pierwsze objawy paradontozy. Może to być odsłonięcie większej części korony zęba albo wręcz recesja dziąseł. Warto obserwować samodzielnie zęby i dziąsła. I regularnie chodzić na kontrole. Leczenie paradontozy w gabinecie wymaga w pierwszej kolejności konsultacji periodontologicznej. Lekarz ocenia stan dziąseł i zębów.

Leczenie chorób dziąseł

Współczesna stomatologia pozwala na leczenie bez bólu – każdy poważny zabieg poprzedzany jest znieczuleniem. Wyleczenie zapalenia dziąseł odpowiednio wcześnie, zapobiegnie poważnym komplikacjom. Nie warto czekać, aż samo przejdzie. Umów wizytę, gdy zobaczysz pierwsze niepokojące objawy. Obserwuj stan swoich zębów i reaguj na zmiany. Konsultacja periodontologiczna pozwoli sprawdzić, czy zachodzą negatywne procesy dotyczące dziąseł.

Profilaktyka pięknego uśmiechu

Najważniejsze w zachowaniu pięknego uśmiechu i zdrowych zębów i dziąseł jest profilaktyka. Zapobieganie jest łatwiejsze niż leczenie. Higiena jamy ustnej to absolutna podstawa. Dla każdego pacjenta powinno to być oczywiste. Konsultacja periodontologiczna powinna mieć miejsce, gdy wystąpią problemy. Nie warto jednak zapominać o codziennym dbaniu o zęby. Klinika La Dentica w Krakowie oferuje nie tylko pomoc periodontologa, ale też stomatologię estetyczną. Umów wizytę jeśli szukasz stałej opieki dentystycznej albo zmagasz się z bólem zębów i dziąseł. 

Zapalenie dziąseł - popularna choroba przyzębia