Wrapowanie auta – co to jest?

Pojęcie “wrapowania auta” wzięło się z języka angielskiego i opisuje ono oklejanie samochodu specjalną folią. Celem może być zmiana koloru pojazdu, nałożenie warstwy ochronnej lub naniesienie reklamy na karoserię. “Wrapping” to po angielsku zawijanie i w pewnym sensie tak możemy wyobrażać sobie nakładanie folii na samochód. Usługę tę wykonuje na samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych Totalna Reklama (https://totalnareklama.pl/oklejanie-samochodow/). Możliwa jest zmiana koloru auta lub naniesienie reklamy na karoserię. 

Jak można opisać wrapowanie auta?

Oklejanie samochodów polega na naniesieniu folii bezpośrednio (w całości lub w części) na lakierowaną powierzchnię pojazdu. To rozwiązanie praktyczne i estetyczne. Pozwala na szybką zmianę koloru i ogólnego wyglądu samochodu. Tworzy przy tym żywy, unikalny i wyróżniający się branding. Folie do oklejania dostępne są w wersji błyszczącej lub matowej i są w 100% usuwalne. Oznacza to, że z powodzeniem mogą być stosowane na pojazdach leasingowanych, wynajmowanych lub będących własnością właściciela.

Dlaczego warto zdecydować się na car wrapping?

Oklejanie samochodów to nie tylko szerzenie świadomości marki na drogach i autostradach! Pojazdy z logo firmy podjeżdżają pod domy klientów lub parkują w dzielnicach, które są pełne potencjalnych klientów. Oklejanie samochodów to doskonały sposób, by dać się zauważyć. To samo dotyczy sytuacji, gdy Twoje pojazdy są zaparkowane w miejscach prowadzenia działalności gospodarczej przez klientów. Albo jeśli jest to samochód firmowy, który jeździ wszędzie tam, gdzie jeżdżą Twoi pracownicy, w tym do ich domów. Również zwiększa to szansę, że logo firmy zostanie zauważone przez wiele osób. Jest to jedna z różnic pomiędzy samochodami osobowymi a większością większych pojazdów (np. ciężarowych), które poruszają się głównie po drogach i przebywają na parkingach firmowych. Samochody osobowe warto oklejać folią, ponieważ są bardziej zintegrowane z codziennymi podróżami, często umożliwiając Twojej reklamie dostęp do obszarów miejskich (np. osiedli) niedostępnych dla dużych pojazdów.