Największe zalety picia zielonej herbaty

Zielona herbata uważana jest za naturalny lek, który pomaga zapobiegać wystąpieniu wielu poważnych chorób i wspiera podstawowe funkcje organizmu. Picie zielonej herbaty ma więc wiele zalet – wspomaga odchudzanie, obniża cholesterol i w połączeniu ze zdrowym trybem życia jest w stanie na dłużej zapewnić witalność.

Poprawa metabolizmu

Wiele osób pije zieloną herbatę ze względu na to, że znacząco poprawia ona metabolizm. Dzięki temu stanowi doskonały środek dla osób chcących zgubić kilka zbędnych kilogramów. Regularne picie zielonej herbaty podczas prowadzenia diety wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, poprawia metabolizm, a również w pewnym stopniu zmniejsza apetyt, co z kolei zapobiega podjadaniu pomiędzy posiłkami.

Zielona herbata na serce

Do jednych z bardziej znanych i cenionych zalet zielonej herbaty zalicza się obniżenie cholesterolu, a więc zapobieganie wystąpieniu niebezpiecznych chorób układu sercowo-naczyniowego. Warto jednak pamiętać, że zielona herbata jest skuteczna jedynie w początkowym stadium podwyższenia cholesterolu. Zmiana nawyków żywieniowych, stosowanie suplementów diety i picie zielonej herbaty może pomóc w szybkim obniżeniu poziomu „złego” cholesterolu, jednak jeżeli taki stan utrzymuje się przez dłuższy czas, konieczne może być skorzystanie z pomocy specjalisty kardiologa.

Zapobieganie nowotworom – prawda czy mit?

Regularne picie zielonej herbaty jest w stanie w niewielkim stopniu zapobiegać występowaniu różnego rodzaju nowotworów, w tym nowotworowi skóry. Zawdzięczać to można zawartym w herbacie przeciwutleniaczom, które chronią przed zmianami nowotworowymi na poziomie komórkowym. Należy jednak pamiętać, że zielona herbata zapobiega jedynie pewnej grupie nowotworów i nie daje stuprocentowej pewności, że choroba nie zaatakuje. Tymczasem picie zielonej herbaty jest szczególnie polecane dla osób palących, jako że substancje w niej zawarte neutralizują nikotynę, jednocześnie zmniejszając szansę wystąpienia raka płuc.