Karteczki samoprzylepne jako sposób na naukę języków obcych

Pierwsze karteczki samoprzylepne powstały w roku 1974 i od razu podbiły rynek. Do małej karteczki dodano klej, dzięki czemu możliwe jest ich przyklejenie w dowolnym miejscu. Od tamtego czasu służą nam w codziennym życiu i wielu z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez nich. Takie karteczki możemy z sukcesem nabyć w sklepie internetowym Good Gifts – https://goodgifts.eu/pl/220-karteczki-do-zaznaczania

Codzienna przypominajka

Dzięki temu, że karteczki samoprzylepne możemy przykleić w praktycznie każdym miejscu, mogą nam pomagać w zapamiętywaniu różnych rzeczy. Przyklejenie kartki w widocznym miejscu, dodatkowo wypełniony odpowiednią treścią, z pewnością przykuje naszą uwagę, i przypomni nam o tym, co mamy zrobić. Najczęściej opisujemy w nich rzeczy, które musimy spakować w następny dzień, zadania do wykonania lub polecenia dla naszych dzieci.

Idealny sposób na naukę języków obcych

Karteczki samoprzylepne dzięki swojej funkcjonalności, która pozwala je umieszczać w dowolnych miejscach, idealnie nadają się do nauki języków obcych. Najlepszym i często spotykanym sposobem na naukę słówek jest po prostu przyklejenie karteczki do odpowiedniego przedmiotu, który chcemy zapamiętać. Jednak pusta kartka nam w niczym nie pomoże, dlatego należy napisać na niej nazwę tego przedmiotu w języku, w jakim chcemy się go nauczyć. Oprócz słówek z przedmiotami, kolejnym sposobem jest przylepianie kartek w miejscach, w których spędzamy sporo czasu. Takimi miejscami mogą być na przykład biurko, ściana obok łóżka czy kafelki w kuchni. W tych miejscach możemy rozpisywać różne zwroty oraz czasy, których chcemy się nauczyć.

Rodzaje kartek samoprzylepnych

Najbardziej znaną formą kartek samoprzylepnych, która stała się ikoną na całym świecie, również w popkulturze, są żółte kwadratowe karteczki. Jednak na rynku dostępne jest wiele innych wzorów, kształtów i kolorów. Rozpoczynając od standardowych kwadratowych małych karteczek w różnych kolorach, także w ikonicznym żółtym po jaskrawe różowe, a kończąc na malutkich prostokątnych białych. Często znaleźć można zestawy, które zawierają kilka rodzajów karteczek samoprzylepnych na raz. 

Karteczki samoprzylepne jako sposób na naukę języków obcych
Karteczki samoprzylepne jako sposób na naukę języków obcych