Jaki tonik do cery trądzikowej wybrać?

Tonik to kosmetyk, który ma swoje fanki i osoby, które podchodzą do niego sceptycznie. To w końcu tylko rzadki płyn, który nakłada się na twarz i nie widać po jego użyciu spektakularnych rezultatów. Okazuje się, że warto poznać dokładną rolę toniku, by dowiedzieć się, czy warto go stosować? Czy będzie on dobrym kosmetykiem dla skóry trądzikowej? Żelowy tonik dla takiego typu cery można kupić tutaj: https://salfeme.pl/shop,acne-sos-no-2-zelowy-tonik-z-borowka-i-niacynamidem-tonizuje-wycisza-skore-przywraca-ph100ml,50.html.

Co to właściwie jest tonik?

Najpierw wyjaśnijmy, czym jest tonik i dlaczego się go używa. Toniki to płynne roztwory, które nakłada się na skórę za pomocą wacika lub płatka kosmetycznego. Stosuje się je tuż po oczyszczeniu skóry, a przed zabiegami pielęgnacyjnymi i nawilżającymi. Toniki pomagają usunąć ślady brudu, makijażu, pozostałości po oczyszczaniu i nadmiar oleju. Pomagają też często ukoić skórę i przywrócić jej właściwe pH. 

Czy tonik jest kosmetykiem odpowiednim dla skóry trądzikowej?

Jak w przypadku wielu pytań dotyczących pielęgnacji skóry, nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Uważa się, że kosmetyk bez alkoholu dobrany do potrzeb cery będzie miał na nią pozytywny wpływ. Decyzja o stosowaniu toniku zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju produktów i leków, które aktualnie stosujesz na skórę twarzy oraz od Twoich osobistych preferencji. 

Jak działa tonik na skórę problematyczną?

W przypadku skóry bardzo tłustej rodzaj toniku zwany ściągającym może pomóc zapobiec nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry. Może on również pomóc w zmniejszeniu tłustego połysku, który pojawia się w ciągu dnia i może pomóc w dłuższym utrzymaniu się makijażu. Jednak w przypadku cery suchej lub szczególnie wrażliwej, a także jeśli stosujesz obecnie kuracje wysuszające skórę trądzikową, prawdopodobnie najrozsądniej będzie zrezygnować ze ściągającego toniku na rzecz tego nawilżającego.

Jak wybrać tonik na trądzik?

Na rynku dostępnych jest tak wiele toników, że może to być przytłaczające, gdy stoisz w dziale z kosmetykami do pielęgnacji skóry lub przeglądasz oferty sklepów internetowych. Możesz zawęzić swoje wybory i znaleźć najlepszy produkt dla Ciebie, jeśli wiesz, czego szukać.

Aby pomóc w zwalczaniu i zapobieganiu drobnym wypryskom, poszukaj produktu zawierającego składniki zwalczające trądzik, wyciszające skórę. Unikaj toników ze składnikami zwalczającymi trądzik, jeśli stosujesz przepisaną przez lekarza terapię przeciwtrądzikową. Stosowanie zbyt wielu produktów leczniczych na skórę może sprawić, że będzie ona sucha, łuszcząca się i podrażniona. Zamiast tego poszukaj toniku niezawierającego substancji leczniczych, który zawiera składniki łagodzące, takie jak niacynamid i wyciąg z borówki. Zwróć uwagę na to, jak produkt wpływa na odczucia Twojej skóry. Pieczenie i kłucie jest wielką czerwoną flagą, że tonik jest zbyt ostry dla Twojej skóry. Zamiast tego poszukaj takiego, który pozostawia na skórze uczucie świeżości i czystości, ale nie ściągnięcia.