Jaka piosenka na pierwszy taniec w 2022 roku?

Pierwszy taniec to najważniejszy taniec wieczoru. To nadaje ton reszcie wesela. Piosenka powinna być czymś, co odzwierciedla Wasz związek i to, co do siebie czujecie. W 2022 roku modne będą urocze, wolne hity, które każdy zna, jednak nie są na tyle osłuchane, że się zdążyły znudzić. To ponadczasowe utwory o miłości, których słowa traktują i miłości, tęsknocie, zachwycie drugą osobą. Oto przykłady takich piosenek. Muzykę na Waszym weselu może puszczać DJ, dzięki czemu będzie dokładnie taka, jak chcecie. Sprawdźcie ofertę: https://mattremaygroup.pl/

Kilka piosenek, które mogą być dobrze dopasowane, to:

  • „At Last” Etty James
  • „You’re beautiful” Jamesa Blunt
  • „I will always love you” Whitney Houston
  • „Unchained Melody” autorstwa The Righteous Brothers

Piosenki, które odeszły w zapomnienie, ale idealnie nadają się na muzykę do pierwszego tańca

Wesela w 2022 roku będą czasem powrotu wielkich romantycznych hitów sprzed lat. Również reszta wesela może być utrzymana w muzyce z tamtych lat, ale nieco żywszej. Niezależnie czy wolicie piosenki z lat ‘80 czy ‘90 – znajdziecie coś dla siebie:

  • If you don’t know me by now

Ta piosenka jest najczęściej używana do pierwszego tańca weselnego ze względu na jej tekst i wolne tempo. Piosenka opowiada o mężczyźnie, który próbuje otrząsnąć się ze swojej byłej dziewczyny. Został napisany przez Micka Hucknalla i wydany w 1991 roku.

  • Kiss from a rose

Ta piosenka jest popularnym wyborem na pierwszy taniec weselny. Została wydana w 1994 roku przez wokalistę Seala i jest międzynarodowym hitem.

  • When I need you

Ta piosenka jest idealna na pierwszy taniec weselny. To piosenka Roda Stewarta o dwojgu ludzi, którzy są zakochani i nie mogą się nawzajem nacieszyć. To piękna piosenka miłosna, która sprawi, że chcesz tańczyć walca angielskiego ze swoim świeżo upieczonym mężem lub żoną!

Jeśli nie chcecie tańczyć walca – wybierzcie cha-chę!

Jeśli nie lubicie walca lub marzycie o szybszym tempie pierwszego tańca to wybierzcie cha-chę.  Taniec ten jest jednym z najpopularniejszych tańców na świecie i jest również bardzo łatwy do nauczenia. Taniec zaczyna się od kroku do przodu na jednej nodze, a następnie kroku do tyłu na drugiej stopie. Następnym krokiem jest poruszanie się w bok na jednej nodze, a następnie cofanie się drugą stopą w tym samym czasie. Ten wzorzec trwa, dopóki nie osiągnie punktu końcowego. Jest wiele piosenek, które idealnie nadają się do tego tańca na weselu, takich jak „I Could Have Danced All Night” My Fair Lady czy „Crazy Little Thing Called Love” Queen.