Ile kosztuje wybielanie zębów lampą Beyond?

Wybielanie zębów to zabieg stomatologii estetycznej. Wykonujemy go, gdy chcemy pozbyć się przebarwień po kawie, herbacie czy czerwonym winie. Efektem wybielania jest piękny, hollywoodzki uśmiech, szczególnie jeśli nasze zęby są zdrowe i równe. Zabieg przeprowadzany jest w gabinetach stomatologicznych za pomocą specjalnych lamp lub nakładek żelowych. Lampy do wybielania zębów dzielimy na LED i Beyond. Te drugie ma w wyposażeniu np. Gamadent z Krakowa – https://gamadent.pl/wybielanie-zebow/.

Wybielanie zębów lampą Beyond – na czym polega?

Wybielanie zębów z wykorzystaniem lampy Beyond jest bezinwazyjną metodą poprawiania odcienia szkliwa nawet o 8 tonów. Urządzenie działa w niskiej temperaturze, co sprawia, że dziąsła nie stają się podrażnione i nie ma negatywnych efektów dla nerwów. Efekt wybielania widoczny jest od razu – zadowoli to osoby, które liczą na szybki efekt zabiegu. Aby nie zepsuć skutków działania lampy Beyond, należy przestrzegać przez około dobę tak zwanej „białej diety”. Polega ona na wykluczeniu barwiących szkliwo produktów – buraków, czerwonego wina, kawy. Również po zabiegu wybielania należy wstrzymać się od palenia tytoniu – papierosy także wpływają negatywnie na kolor zębów. Efekt wybielania lampą Beyond utrzymuje się nawet 2 lata – zabieg po pewnym czasie warto powtórzyć, by móc nadal cieszyć się śnieżnobiałymi zębami. 

Ile kosztuje wybielanie zębów lampą Beyond?

Osoby, które zastanawiają się nad wybielaniem zębów, są ciekawe, jaka jest cena takiego zabiegu. Usunięcie przebarwień – bo tak czasem nazywana jest ta usługa – kosztuje około 1000 złotych. Gabinety, które oferują wybielanie lampą Beyond dodają do zabiegu jeszcze specjalną pastę, która ma przedłużać efekt. 

Warto wiedzieć, że do wybielania zęby trzeba przygotować. Zabiegi takie jak skaling, piaskowanie czy fluoryzacja również swoje kosztują. Warto doliczyć je do ceny wybielania. Celem tych zabiegów jest zwiększenie intensywności działania lampy poprzez dokładne oczyszczenie szkliwa i pozbycie się powierzchniowych przebarwień. 

Ile kosztuje wybielanie zębów lampą Beyond