Drzwi Porta bezprzylgowe – czym się wyróżniają?

Drzwi bez przylgi, zwane również drzwiami bezramowymi, mają proste krawędzie i po zamknięciu tworzą z ościeżnicą jedną płaszczyznę. Takie modele w ofercie ma firma Porta (https://martdom.pl/drzwi-porta/). Ten typ drzwi ma nowoczesny wygląd, zamknięte czy otwarte – zawsze prezentują się dobrze. Futryna wbudowana w ścianę gwarantuje maksymalną prostotę i jest idealna do innowacyjnych wnętrz.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na drzwi bezprzylgowe?

Drzwi bezprzylgowe firmy Porta to takie, w których skrzydło bezprzylgowe jest połączone z ościeżnicą w jedną płaską powierzchnię. To daje minimalistyczny wygląd. Zawiasy drzwi bezprzylgowych są niewidoczne przy zamkniętych drzwiach, co jest ich wielką zaletą. Drzwi pełnią swoją funkcję, jednak nie rzucają się w oczy. Nie zaburzają wystroju i aranżacji pomieszczenia.

Ościeżnica regulowana bezprzylgowa jest ościeżnicą specjalnie zaprojektowaną dla skrzydeł bezprzylgowych. W tym rozwiązaniu skrzydło po stronie zawiasowej tworzy płaszczyznę z ościeżnicą. Cechą charakterystyczną tego rozwiązania są ukryte zawiasy. Drzwi bez widocznej futryny są z reguły wybierane do nowoczesnych mieszkań i apartamentów. 

Takie drzwi mają wiele zalet. Pierwszą z nich jest wspomniany wcześniej atrakcyjny, minimalistyczny wygląd. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu skrzydło jest zlicowane z ramą, co otwiera cały wachlarz możliwości wnętrzarskich. Prostota projektu pomaga również sprawić, że pomieszczenie wydaje się większe. Zamki magnetyczne są często stosowane w drzwiach domów jednorodzinnych zamiast tradycyjnych zamków. Oznacza to, że są one bardzo ciche podczas zamykania i otwierania.

Ponieważ ten typ drzwi nie ma wystających części, jest mniej podatny na uszkodzenia mechaniczne spowodowane uderzeniami i zadrapaniami, nawet jeśli ościeżnica jest źle ustawiona. Dzięki temu dłużej zachowują atrakcyjny wygląd. Ze względu na różne rodzaje zawiasów, drzwi bezprzylgowe rzadko się psują, jeśli są prawidłowo zamontowane. Pasują idealnie do domów jednorodzinnych i mieszkań w stylu minimalistycznym, nowoczesnym lub loftowym.

Wady drzwi ukrytych Porta

Minusy te dotyczą każdych drzwi ukrytych, nie tylko marki Porta. Wadą jest to, że zawiasy są skomplikowane w regulacji i muszą być dopasowane z wielką starannością, co wymaga doświadczenia i może być bardzo czasochłonne. Warto więc skorzystać z profesjonalnego montażu. Jeśli nie zostaną one prawidłowo wyregulowane, między ościeżnicą a skrzydłem drzwiowym może szybko powstać szczelina. Takie drzwi są także droższe od drzwi harmonijkowych czy zwykłych ze względu na wyższy koszt zawiasów, ale architekci wnętrz wolą stosować drzwi bezprzylgowe we wnętrzach.