Długopisy jako gadżet dla urzędów. Jaki model wybrać?

Długopis z logo urzędu może stać się jego świetną wizytówką. Dużo lepiej prezentuje się on na stoliku lub przy okienku takiej instytucji niż taki nieznakowany. Długopis może być miejscem na hasło przewodnie lub upamiętnienie ważnej daty: rocznicy założenia instytucji lub nadania praw miejskich w przypadku urzędu miasta. Zamówić je można tutaj:.

Długopisy dla urzędów w barwach flagi miasta

Długopisy dla urzędu wojewódzkiego, urzędu miasta lub gminy powinny być w kolorach charakterystycznych dla tej jednostki terytorialnej. Zwykle te instytucje mają swoje symbole i barwy, które warto wykorzystać. Lokalna społeczność (zwłaszcza jej młoda część) nie zawsze kojarzy i rozpoznaje symbole i kolory związane z miejscem swojego zamieszkania, dlatego warto je przypominać. Długopis w kolorach flagi miasta to świetny pomysł.

Długopisy eko dla urzędów, których misją jest troska o środowisko

Warto wybrać długopis dopasowany do misji danej jednostki. Jeśli urząd zajmuje się ochroną środowiska, gospodarką wodno-ściekową, gospodarką odpadami, warto rozważyć zamówienie długopisów ekologicznych. Będą one nawiązywały do tematyki, jaką zajmuje się konkretny urząd. Taka spójność jest ważna, ponieważ nadaje wiarygodności. 

Co to dużo mówić, ekologiczne długopisy mówią same za siebie. Są wyrazem troski o środowisko, konkretnym działaniem władz urzędu, by nie przyczyniać się do produkowania odpadów. To jest zawsze mile widziane i cenione, szczególnie współcześnie, kiedy problem nadmiaru plastiku jest nagłaśniany w mediach.

Długopis – niezbędny w urzędzie

Długopisy promujące urząd są naturalnie elementem, który w nim występuje. Nie są to więc gadżety niezwiązane z działalnością instytucji. Długopisy przydają się do uzupełniania wniosków, składania podpisów, notowania danych i innych tego typu czynności. Ważne, by akcesoriów do pisania nie brakowało, dlatego urząd powinien zadbać o zapas i udostępniać do petentom. Dobrze sprawdzą się klasyczne wykonane z tworzywa sztucznego długopisy, choć warto zainteresować się tymi z materiałów pochodzących z recyklingu. 

Nawet jeśli ktoś przez pomyłkę zabierze długopis do domu, bo nie był on zamontowany na stałe, to będzie to wpływać na promocję miasta lub instytucji poza jej murami. Gadżety z logo instytucji mogą więc ją reklamować i sprawiać, że będzie ona zapamiętana. Można dodać również adres, stronę internetową i telefon, by ułatwić skontaktowanie się z placówką.