Hurghada

Myśląc o Egipcie, widzimy światowej sławy kurorty, które zachęcają nas swymi złotymi plażami, krystaliczną wodą oraz mnogością atrakcji. Hurghada świetnie wpisuje się w to wyobrażenie, a oprócz tego oferuje nam dostęp do wysokiej klasy hoteli, restauracji i barów, przejażdżkę w formie safari oraz nurkowanie z delfinami.

Hurghada – sposób na ciekawe atrakcje

Hurghada to piękna miejscowość. Gdy zdążymy już poznać wszystkie jej uroki, nadchodzi czas na spróbowanie swoich sił w atrakcjach, jakie oferowane są na miejscu. Wśród poniższych propozycji każdy turysta znajdzie coś dla siebie.

Z wizytą u morskich zwierząt

Hurghada posiada delfinarium, które odwiedzają rodziny z dziećmi oraz liczni miłośnicy życia podwodnego. Oprócz delfinów znajdują się tam lwy morskie i foki. Te inteligentne zwierzęta potrafią wykonywać rozmaite sztuczki, co wzbudza zachwyt wśród publiczności. Na przybyszów czekają więc skoki przez obręcze, zabawa z piłkami, a także pokazy malowania oraz morski aerobik. Dodatkowe atrakcje oferowane przez delfinarium w Hurghadzie to pływanie z delfinami lub sesja zdjęciowa z tymi morskimi ssakami.

Z wizytą u Beduinów

Safari z Hurghady, które odbywa się na quadach lub w samochodzie, to okazja do zwiedzenia wioski Beduinów. Beduini to wędrowne plemiona arabskie, które niegdyś zajmowały się hodowlą wielbłądów, kóz oraz owiec. W planie zwiedzania wioski beduińskiej znajduje się degustacja tradycyjnych potraw i napojów, zwiedzanie domów oraz jazda na wielbłądzie. Na taki wypad koniecznie trzeba zabrać ze sobą aparat fotograficzny.

Łódź podwodna

Na sam koniec jedna ze sztandarowych atrakcji Hurghady – wycieczka na łodzi podwodnej lub rejs na łodzi ze szklanym dnem. To doskonała alternatywa dla tych, którzy boją się nurkowania, a mimo to chcą poznać piękno podwodnego świata tej miejscowości. Łódź podwodna schodzi na głębokość 25 metrów, dzięki czemu turyści mogą podziwiać ryby, żółwie i inne morskie stworzenia, a także wielobarwną rafę koralową. Z kolei szklana łódź posiada pokład wykonany z grubego szkła. Przez krystaliczną wodę widać wszystkie atrakcje podwodnego świata.