Co wyróżnia okna w systemie HST?

Okna są bardzo ważną częścią domu lub mieszkania. Nie tylko wpuszczają one do środka promienie słoneczne, ale również mogą odgrywać rolę całkowicie przeszklonych drzwi. Mowa szczególnie o oknach, które są wyjściem na balkon, taras czy patio. Nie Zawsze w tym miejscu montujemy klasyczne drzwi. Dużo częściej zdarza się, że miejsce wypoczynku przed domem łączone jest przeszkleniem z resztą mieszkania. 

Okna w systemie HST to nic innego jak unoszono-przesuwne drzwi balkonowe. Nie otwierają się one w zwykły sposób, tylko jak nazwa wskazuje – przesuwają. Można znaleźć je w sklepach oferujących produkty z kategorii wykończenia wnętrz np. Martdom: https://martdom.pl/produkt-okna/. Montaż nie jest trudny, jeśli firma ma doświadczenie. Klient natomiast będzie szczególnie zadowolony ze współczynnika przenikania ciepła, jaki mają te okna.

Okna w systemie HST — idealne drzwi balkonowe do małego mieszkania

Okna przesuwne HST nie potrzebują tyle wolnej przestrzeni do otwierania się. Opinie właścicieli niedużych mieszkań są najczęściej bardzo pozytywne, ponieważ dla nich oszczędność miejsca jest bardzo ważna. Drzwi unoszono-przesuwne sprawdzają się również w domach jednorodzinnych. Ich zalety to nowoczesny design, bardzo niski współczynnik przenikania ciepła i wygoda otwierania. 

Idealnie sprawdzają się, gdy taras jest przedłużeniem salonu lub kuchni. Wtedy drzwi unoszono-przesuwne nie stanowią bariery pomiędzy tymi dwoma częściami domu. Ceny takich rozwiązań jest nieco wyższa niż w przypadku klasycznych okien. Jednak dobre opinie, za którymi stoi wygoda użytkowania i nowoczesny wygląd. Salon, który ma dużo przeszkleń, wydaje się bardziej przestrzenny i większy. Wpada do niego więcej światła, wydaje się jaśniejszy i bardziej przytulny. To wpływa pozytywnie na samopoczucie domowników.

Okno przesuwne HST warto zamontować z niskim progiem. Sprawi to, że nie będzie ono barierą dla osób poruszających się na wózku lub dzieci. Nowoczesna konstrukcja okien pozwoliła na poprawę współczynnika przenikania ciepła, dlatego nie powodują one wyziębiania pomieszczenia w sezonie grzewczym. Choć są one droższe, to pozwalają generować oszczędności na ogrzewaniu domu. 

Drzwi unoszono-przesuwne zapewniają bliski kontakt z naturą. Można bez wysiłku otworzyć je w letni poranek i zjeść z rodziną śniadanie na balkonie czy tarasie wśród kwiatów. Gdy mieszkamy blisko lasu, pozwalają, by piękny widok był dostępny dla nas cały czas. Warto zdecydować się na zakup i montaż okien w systemie HST, chociażby z tego powodu. 

Co wyróżnia okna w systemie HST