Co to znaczy, że system grzewczy jest nowoczesny?

Wielu producentów pieców, grzejników czy całych systemów grzewczych deklaruje, że ich produkty są nowoczesne. Co jednak oznacza to określenie w kontekście sposobów ogrzewania. Jakimi cechami wyróżnia się nowoczesny system zapewniający ciepło w domu czy mieszkaniu? Na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Wygoda

Nowoczesny system grzewczy jest przede wszystkim wygodny.  Wynika to z faktu, że właśnie zapewnienie wygodnej eksploatacji urządzeń jest głównym celem producentów. Za komfort użytkowania konsument jest w stanie zapłacić więcej, bo standard życia niektórych osób przyzwyczaił ich do nowoczesnych i bezproblemowych rozwiązań. Brudzenie rąk przy dorzucaniu węgla do pieca odeszło już do lamusa. Obecne metody ogrzewania polegają na sterowaniu temperaturą za pomocą panelu albo termostatu. Takie rozwiązania stają się coraz bardziej popularne i są wybierane do nowszych i starszych mieszkań i domów. Firma Global z Wrocławia (https://global-online.pl/ogrzewanie-na-podczerwien/) oferuje swoim klientom nowoczesne panele na podczerwień, które są proste w obsłudze i nie wymagają wysiłku przy korzystaniu z nich. 

Wydajność

Wygoda to jedno, ale ogrzewanie powinno być też wydajne. Dopiero wtedy można uznać je za nowoczesne, jeśli pozwala nam w pełni wykorzystywać energię, jaką w nie wkładamy. Ogrzewanie na podczerwień zasilane jest prądem elektrycznym, który każdy ma w gniazdku. Łatwo można zainstalować grzejnik i cieszyć się jego skutecznością już 10 minut od włączenia. Ogrzewanie na podczerwień ogrzewa wybrane miejsca – energia się więc nie marnuje. Nie występuje ogrzewanie powietrza pod sufitem, co robią zwykłe grzejniki. Brak strat ciepła na całej drodze od panelu do człowieka jest niemal zerowa. Panel bowiem grzeje w tym miejscu, w którym jest zmontowany. Jedynym wymaganiem są szczelne okna i drzwi, które uczynią ogrzewanie podczerwienią jeszcze bardziej wydajnym. 

Nowoczesny design i niewielkie gabaryty

Na piec konwencjonalny potrzebna jest kotłownia, czyli dodatkowe miejsce w domu. Ogrzewanie na podczerwień to tylko płaski panel umieszczony na ścianie lub suficie. Można go świetnie zamaskować tak, że nie będzie rzucał się w oczy. Goście mogą nawet pomyśleć, że to obraz. Grzejniki tego typu są niezwykle płaskie i mają nowoczesny wygląd. Pasują do każdego wnętrza i nie zajmują miejsca pod oknem, choć mogą – jeśli takie jest życzenie inwestora. 

Co to znaczy, że system grzewczy jest nowoczesny